Kevlar Leggings -full kevlar, dam

1495,00 kr

Storleksguiden Leggings Full Kevlar

Storleksmått & Information
  • Storleksmått i cm.
  • Observera: Måttangivelse avser plagget, “inte” kroppen.
  • Mät ett likvärdigt plagg som ni har hemma som passar och jämför med vår måttabell.
Storleksguiden Leggings Full Kevlar 28-42
Mått2830323436384042
A) ½ Midja / Waist38394042,54547,55052,5
B) ½ Lår / Thigh2828,52930,2531,532,753435,25
C) ½ Höft / Hip45,5464850,55355,55860,5
D) Längd / Inseam7071,272,573,757576,2577,578,75
E) Knä / Knee16,417,31818,9519,920,8521,822,75
F) Botten / Bottom1313,551414,6515,315,9516,617,25

Obs! Använd ”Storleksguiden” för rätt storlek
Mer produktinformation hittar du under flikarna nedanför.

Kevlar Leggings -full kevlar, dam, med grym passform och bra kvalité.

Notera: Leggingsen är stora i storlekarna så beställ 1 eller 2 storlekar mindre då de ska sitta tait.

 

EAN: 7340097605614 Artikelnr: 05614 Kategorier: , , , ,
Den här webbplatsen använder sig av cookies. Cookies används för att allt ska fungera och för att du ska få en så bra e-handelsupplevelse som möjligt. Vi använder även cookies för att kunna ge dig bra och relevanta erbjudanden och produktrekommendationer.