Bomberjacka Fullkevlar Blue

995,00 kr

Storleksguiden Bomberjacka -herr

Storleksmått & Information
  • Storleksmått i cm.
  • Observera: Måttangivelse avser plagget, “inte” kroppen.
  • Mät ett likvärdigt plagg som ni har hemma som passar och jämför med vår måttabell.
Storleksguiden Bomberjacka Herr 48-66
Mått48/S50/M52/L54/XL56/2XL58/3XL60/4XL62/5XL64/6XL66/7XL
A) ½ Bröstvidd / Chest586062646668707274-
B) ½ Midja / Waist57,559,561,563,565,567,569,571,573,5-
C) ½ Höft / Hip373941434547495153-
D) Ärmlängd / Arm length7070,57171,57272,57373,574-
E) Plaggets längd / Center back length697071727374757677-
F) Axelbredd / Cross shoulder484950515253545556-

Obs! Använd ”Storleksguiden” för rätt storlek

Mer produktinformation hittar du under flikarna nedanför.

Bomberjacka Fullkevlar Blue är en nyutvecklad fullkevlar, bomberjacka för motorcyckel åkning. Jackan är helförstärkt med 100 % (DuPont™ Kevlar®-fiber).

EAN: 7340097604594 Artikelnr: 4594 Kategorier: , ,
Den här webbplatsen använder sig av cookies. Cookies används för att allt ska fungera och för att du ska få en så bra e-handelsupplevelse som möjligt. Vi använder även cookies för att kunna ge dig bra och relevanta erbjudanden och produktrekommendationer.